FOTO by Instagram @crvenajabukaofficial / @parnivaljak
Glazbena događanja koja ovog ljeta ne smiješ propustiti!
Crvena Jabuka, Parni Valjak, Bajaga & Instruktori, Željko Joksimović...
Ako nam je nešto nedostajalo u posljednjih godinu i pol, onda je to glazba. DA, svjesni smo da je uvijek možemo slušati kod kuće, no to jednostavno nije to. Onaj zvuk žive muzike na otvorenom ne može se mjeriti s ničime, a ovog ljeta konačno imamo priliku prisustvovati na nekim od omiljenih pozornica.
Prije svega, ne zaboravite na ono najvažnije kako biste bezbrižno plesali do dugo u noć, a to je zaštita učinkovitim proizvodima protiv komaraca. Konačno više ne moramo birati između “sigurnog” i “djelotvornog”, uz Autan Botanicals imamo oboje!
Novi Autan Botanicals losion i sprej sadrže prirodni aktivni sastojak dobiven iz ulja stabla limunskog eukaliptusa – prirodni i obnovljivi resurs uzgajan u nekoliko dijelova svijeta.
Praktični formati prikladni su za svaku torbu tako da ih uvijek možete imati sa sobom dok glasno pjevušite hitove. Sprej će vas držati čak 6h podalje od komaraca, a losion 8h (dovoljno za dva koncerta). Također, ova najučinkovitija sredstava za odbijanje insekata u prirodi štite 5h od krpelja i 3h od mušica.
Za detaljnije informacije o Autan novitetima, posjetite njihove društvene mreže Facebook i Instagram.
Kada ste se naoružali potrebnom zaštitom protiv insekata, prepustite se odabiru omiljene muzike…
U nastavku smo obuhvatili nezaobilazna glazbena događanja u srpnju i kolovozu i izdvojili žanrove po svačijem ukusu. Ovi koncerti obilježit će ljeto, stoga odaberite najdraži i sudjelujte u nezaboravnom spektaklu.
Psihomodo Pop & Let 3 – 16.07. u dvorištu Akademije likovnih umjetnosti
Ako ste spontana osoba i ne planirate tjednima unaprijed, onda biste mogli razmisliti o kupnji ulaznica za večerašnji koncert.
Ne znate kamo danas? Mi znamo. Petak je rezerviran za malo buntovništva, ludog provoda i večeri za pamćenje. Psihomodo Pop i Let 3 nastupaju danas u dvorištu Akademije likovnih umjetnosti, a mi držimo palčeve da ima još koja ulaznica u prodaji.
Ako ste slučajno zaboravili, Psihomodo pop hrvatski je punk-rock sastav kojeg čine Davor Gobac (vokal, gitara), Smiljan Paradiš (bas), Vlatko Čavar (gitara, usna harmonika, back vokal) i Jurij Novoselić (saksofon).
Opera gala – najljepše arije i dueti u Arena Pula 07.07., 09.07., 12.07., 26.07.
Riječki simfonijski orkestar i Riječki operni zbor Hrvatskog narodnog kazališta u Rijeci pripremit će vam doživljaj za pamćenje.
Puccinijevo maestralno operno djelo napokon na pozornici fascinantne 2000-ljetne pulske Arene! Doživite arije Recondita armonia, Vissi d’arte, E lucevan le stelle, Te Deum i finalni duet Tosce i Cavaradossija u scenografiji zdanja koje su sagradili Rimljani, koje je nekoć bilo gladijatorsko borilište, gdje su pobunjenike zarobljavali, mučili i javno osuđivali okrutni vladari!
Jer, ima li prikladnijeg mjesta za operni politički triler o ljubavi, požudi, ljubomori, mučenju, izdaji, spletkama i jednoj nepotkupljivoj ženi?!
Festival Kolovozfest – Parni Valjak 20.08., Bajaga & Instruktori 21.08., Crvena Jabuka 22.08. na Ljetnoj pozornici Opatija
Festival „Kolovozfest “ nastao je u organizaciji tvrtke Music Time na čelu s producentom Tomislavom Kašljevićem . Program je zamišljen kao šarena lepeza stihova, nota i glazbe u kojoj će se moći pronaći sve generacije te naći nešto za sebe!
Stoga ne propustite biti dio ove prelijepe priče, tri noći pod zvijezdama u Opatiji, ugodne atmosfere uz miris mora, ljubavi i dobre glazbe…
Prvu večer festivala, 20. kolovoza, dolazi nam veliki band iz Zagreba- legendarni PARNI VALJAK, jedan od najznačajnijih hrvatskih glazbenih sastava.
Druga večer festivala, 21. kolovoza, rezervirana je za jedan je od najvećih pop-rock bendova u regiji – BAJAGA I INSTRUKTORI! Kroz više od 30 godina postojanja, kultni pjevač, gitarist i autor Momčilo Bajagić – Bajaga svojim se pjesmama zauvijek upisao u srca mnogih generacija obožavatelja.
Treća večer, ujedno i finalna večer ovog jedinstvenog festivala, 22. kolovoza spremna je za CRVENU JABUKU ! U trideset i pet godina uspješne karijere, Crvena Jabuka je objavila preko dvadeset komercijalnih studijskih albuma i nekoliko kompilacija, a na njihovim hitovima odrastale su mnoge generacije.
Željko Joksimović – 23. srpnja na Ljetnoj pozornici Opatija
Nakon što je protekle godine koncert Željka Joksimovića otkazan zbog epidemiološke situacije, opatijska publika ipak će uživati u njegovim pjesmama ovog ljeta, i to 23. srpnja s početkom u 21:30 sati.
Pjevač zavidnih vokalnih sposobnosti i glazbenog talenta ostvario je niz zapaženih uspjeha na Eurosong natjecanjima kao izvođač ili kompozitor s pjesmama „Lane moje“ (2004.), „Lejla“ (2006.), „Nije ljubav stvar“ (2012.) koje su mu osigurale status regionalne zvijezde.
Godinama puni dvorane širom Hrvatske i susjednih država, a vjerujemo da će tako biti i na Ljetnoj pozornici gdje će Joksimović izvesti svoje najveće hitove.
Nadamo se da će barem jedna od ovih ideja biti baš po vašoj mjeri.